Новий проект з Vodafone? PDF Печать E-mail

01.03.2019 - Новий проект з Vodafone?

26 лютого на майданчику ЧАЕС пройшла презентація технології NB-IoT (Narrow Band Internet of Things) від представників Vodafone Україна.

NB-IoT — це ліцензований стандарт стільникового зв'язку на базі технології LTE для обміну даними між пристроями. Особливостями стандарту NB-IoT є оптимізація підключення великої кількості пристроїв з малим об'ємом передачі даних, ефективне використання радіочастотного ресурсу (ширина смуги одного каналу — 180 кГц),

наднизьке споживання електроенергії пристроями, що дозволяє їм працювати до 10 років без заміни елемента живлення, а також велика проникність сигналу.

Про можливості використання цієї технології для потреб радіаційної безпеки розповідає Сергій Рибалко — старший майстер цеху радіаційної безпеки: «Враховуючи те, що ця технологія недостатньо розвинена не лише в Україні, а й у світі в цілому, вона більше підходить для побутових систем, ніж для технологічних. За об'ємом даних, які передає ця система, вона для ЧАЕС підходить. Об'єми у нас невеликі, по суті це текстові дані до сотні символів.

У першу чергу, нас турбує те, що передача даних іде через «третю особу», тобто через якусь базову соту Vodafone чи іншого оператора. Якщо ми візьмемо велике місто, то передача даних покривається іншими сотами і зв'язок виходить стабільним. У нас же на майданчику стоїть лише одна сота, яка навіть з GSM і 3G не дуже добре працює.

По-друге, LTE покриває площу до 5-7 кілометрів. Ті віддалені об'єкти, з якими у нас є проблеми, ми не можемо під'єднати лише тому, що сигнал LTE туди не доходить. На скільки мені відомо, у тих місцях є проблеми навіть із GSM.

Встановити цю систему на автомобілі для перевезення радіоактивних відходів теж не підійде. Під час руху «зв'язок» можна сміливо ділити на 10, оскільки він стає менш стабільним. Крім цього NB-IoT не показує ситуацію у режимі реального часу. Запит-відповідь, згідно з характеристиками цієї мережі, буде відбуватися лише через хвилину».

На думку Сергія, цю технологію можна використати як таку, що дублює основний канал передачі даних для системи радіаційного моніторингу майданчика ЧАЕС.

«Параметри, які ми отримуємо з системи радіаційного моніторингу використовуються начальником зміни ЦРБ як опора для прийняття рішень. Наприклад, під час аварійної ситуації, коли відбудеться знеструмлення, майданчик буде заживлений від дизельного генератора. Що у такій ситуації буде з мобільною мережею — невідомо».

У результаті зустрічі спеціалісти ЧАЕС запропонували Vodafone надати обладнання (приймач і передавач) для того, щоб поставити його на одну з систем і перевірити, як проходитиме передача даних.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 135 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua