На НБК введений експлуатаційний режим роботи частини систем PDF Печать E-mail

05.02.2019 - На НБК введений експлуатаційний режим роботи частини систем

Як уже повідомлялося раніше, на промисловому майданчику ЧАЕС тривають пусконалагоджувальні роботи, індивідуальні та комплексні випробування обладнання і технологічних систем нового безпечного конфайнменту (далі: НБК).

Нещодавно персонал СП Новарка і ДСП ЧАЕС виконали комплексні випробування системи радіаційного контролю НБК, системи електропостачання НБК за сценарієм «повного знеструмлення» і системи протипожежного захисту.

Під час випробувань симулювалися аварійні ситуації та перевірялася реакція на них окремих систем. До початку завершального етапу комплексних випробувань в цілому всього комплексу НБК (Пусковий комплекс-1) аналогічним чином потрібно завершити комплексні випробування ще низки технологічних систем. При проведенні «пробної» експлуатації протягом 72 годин буде залучено практично все обладнання і всі системи для роботи в проектному режимі.

    Читайте також на сайті: Перевірка основної функції НБК — запобігання витоку радіоактивності

Пробну експлуатацію буде виконувати персонал ДСП ЧАЕС під контролем компанії-підрядника Новарка.

Для завершення інших необхідних випробувань і створення допустимих мікрокліматичних умов за ступенем готовності технологічних систем НБК, частина з них, такі як системи електропостачання, освітлення, зв'язку та оповіщення, протипожежного захисту, опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, система радіаційного контролю, інтегрована система управління і ряд інших систем, залишаються в експлуатаційному режимі, що передбачено будівельними нормами і правилами.

Для підтримки експлуатаційного режиму СП Новарка і ДСП ЧАЕС сформували спільну оперативну групу, до якої увійшли представники Підрядника і представники основних технологічних підрозділів ДСП ЧАЕС (ЦЕОУ (НБК), ЕЦ, ЦТАВ, ЦРБ), з графіком роботи наскрізних змін (цілодобове чергування).

Основним завданням персоналу спільної оперативної групи є експлуатація обладнання і систем НБК, які введені в експлуатаційний режим, участь у випробуваннях, а також оперативні перемикання для забезпечення цих випробувань на період з 4 лютого 2019 до остаточної здачі-приймання об'єкта від Підрядника Замовнику. Участь персоналу ДСП ЧАЕС на етапі підтримки експлуатаційного режиму НБК є практично стажуванням (навчанням на робочому місці), що допоможе сформувати необхідний кваліфікаційний рівень і набути практичних навичок виконання пробної експлуатації та подальшої експлуатації НБК.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 100 гостей и 1 пользователь онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua