Міжнародна конференція INUDECO 2018 PDF Печать E-mail

10.05.2018 - Міжнародна конференція INUDECO 2018

25–27 квітня 2018 року у Славутичі в рамках заходів до 32-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС відбулася ІІІ Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 18.

Конференція проводилася з метою розгляду проблем та перспектив, підвищення рівня ефективності науково-практичних досліджень, налагодження співпраці та обміну досвідом щодо зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та поводження з радіоактивно відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

Учасниками конференції стали 215 представників з Білорусі, Німеччини, Польщі, Російської Федерації, Сполучених Штатів Америки, України, Франції, Чехії, Японії від 65 урядових та неурядових, наукових, навчальних установ. Прозвучало 90 доповідей.

Співорганізаторами події у 2018 році були виконавчий комітет Славутицької міської ради та Інститут проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України, безпосереднім організаційним комітетом виступило КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради.

Партнерами конференції стали: Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська атомна електростанція», Державна науково-дослідна установа  «Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології», Славутицька філія Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Інститут проблем математичних машин і систем Національної академії наук України, Відокремлений підрозділ державного підприємства «НАЕК Енергоатом» «Атомремонтсервіс», Консорціум «NOVARKA», компанія «Digital Data Pro».  

З вітальним словом до учасників звернувся міський голова міста Славутича Юрій Фомічев. Висловив шану загиблим внаслідок Чорнобильської катастрофи та закликав підтримувати світ без ядерної зброї почесний гість конференції, безпосередній свідок радіаційного опромінення у місті Нагасакі, Іхара Тойойчі (Японія).

Ключовими спікерами панельної дискусії на відкритті конференції стали: міський голова Славутич Юрій Фомічев; перший заступник голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Олег Насвіт; заступник директора технічного ДСП «Чорнобильська АЕС» Сергій Кондратенко; завідувач відділом зняття з експлуатації ядерних установок Інституту проблем безпеки атомних електростанцій, к.т.н. Сергій Паскевич; депутат Київської обласної ради, керівник Офісу реформ Київської області, д.е.н., професор Володимир Удовиченко; керуючий директор «Plejades GmbH», незалежний експерт, іноземний радник голови Державного агентства України з управління зоною відчуження к.т.н. Норберт Молітор (Німеччина); ректор Таврійського національного університету, д.ф.н., професор Володимир Казарін. Модератором виступила директор КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради Арина Старовойтова.

Під час секційних засідань були розглянуті наступні ключові питання:
1. Досвід ліквідації наслідків аварії на Чорнобильський АЕС, реалізація проекту перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно-безпечну систему.
2. Зняття з експлуатації атомних електростанцій, поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.
3. Інституційний розвиток місцевого самоврядування, реабілітація, реінтеграція територій та соціальна адаптація населення у зв'язку з припиненням експлуатації містоутворюючих підприємств.
4. Інформаційні технології підтримки зняття з експлуатації АЕС та ліквідації аварій на об’єктах критичної інфраструктури.
5. Технології розумного міста у XXI столітті.
6. Перспективи використання нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії.

У Державній науково-дослідній установі «Чорнобильський центр з проблем радіоактивної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології» учасники  10-го Славутицького екоформу, що відбувся в рамках роботи INUDECO 18, обговорили екологічні проблеми сталого розвитку та збереження навколишнього середовища.

На полях конференції відбувся 2-й хакатон «Славутич – місто нових ідей» для молодих фахівців з ІТ-галузі. Переможцями хакатону стали команди студентів НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Київського національного університету будівництва і архітектури.

Культурна програма конференції була насичена подіями: в Офісі підтримки громадських ініціатив відбувся перегляд документальних фільмів японських режисерів-документалістів «Ворота» та «Дзвін Ангелів»; у Дитячій школі мистецтв пройшов концерт класичної музики за участі учнів та викладачів школи, скрипаля проекту «Two violins» Іллі Бондаренко, сопрано Шіхо Накагава (Японія); у міському краєзнавчому музеї відбувся концерт хорової капели «Натхнення»; на Центральній площі міста пройшли заходи із вшанування героїв Чорнобиля «Ніч пам’яті».

У останній день конференції відбувся візит на промисловий майданчик Чорнобильської АЕС. Учасники відвідали оглядовий павільйон нового безпечного конфайнменту, міста Чорнобиль та Прип'ять.

Підводячи підсумки роботи конференції, її організатори зазначили, що співробітництво та обмін передовим досвідом на міжнародному рівні сприятимуть розвиткові наук і галузей знань, пов’язаних із протидією та ліквідацією наслідків екологічних, зокрема ядерних, катастроф. Учасники конференції висловили подяку організаторам за її проведення на високому науково-технічному рівні.

Рішення конференції та детальну інформацію ви знайдете на офіційному сайті www.inudeco.pro

(источник: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 225 гостей онлайн
Hosting Ukraine

 

Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 218242822234
www.megastock.ru
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua