Запобігання викраденню радіоактивних матеріалів — завдання тренування на ЧАЕС PDF Печать E-mail

10.07.2018 -  Запобігання викраденню радіоактивних матеріалів — завдання тренування на ЧАЕС

10 липня на майданчику Чорнобильської АЕС відбулося загальностанційне протиаварійне тренування з елементами радіаційної безпеки. У тренуванні взяв участь начальник зміни станції, представники відділу аварійної готовності та реагування, відділу режиму і фізичного захисту, цеху радіаційної безпеки, цеху поводження з радіоактивними відходами та інші фахівці підприємства. Крім того, для участі у тренуванні були залучені військовослужбовці військової частини 3041.

За легендою, на заводі з переробки рідких радіоактивних відходів (далі ЗПРРВ) проходили роботи з калібрування гамма-спектрометра, під час якого трапилася крадіжка джерела іонізуючого випромінювання — викрадено радіоактивний матеріал Цезій-137.

За командою начальника зміни станції тренування розпочалося о 10:00. Штаб керівника аварійними підрозділами на підприємстві негайно оголосив про посилення радіаційного контролю у приміщеннях ЗПРРВ, вхід та вихід з об'єкта був суворо обмежений. На завод прибула тривожна група військової частини 3041 ЧАЕС.

Після формування групи пошуку викраденого радіоактивного матеріалу (Цезію-137) розпочалася друга фаза тренування — пошук. За результатами тренування об 11:04 керівник аварійними роботами на майданчику доповів, що джерело іонізуючого випромінювання було знайдено та взято під контроль.

Начальник відділу аварійної готовності та реагування Дмитро Кондратов коментує: «Метою тренування було відпрацювання практичних навичок аварійного реагування персоналу на надзвичайні ситуації. У ході тренування було уведено в дію «План ДСП ЧАЕС реагування на аварії та надзвичайні ситуації». Усі дії аварійних бригад були узгодженими, виконувалися оперативно. Пошукова група відпрацювала професійно, взаємодія з військовою частиною також була ефективною. Тренування завершилося успішно».

(источник: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 83 гостей онлайн
Hosting Ukraine

 

Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua