Новий макет Чорнобильської АЕС PDF Печать E-mail

10.10.2018 - Новий макет Чорнобильської АЕС

У одному з приміщень 3-го поверху адміністративного корпусу ЧАЕС триває робота над абсолютно новим макетом промислового майданчика Чорнобильської АЕС. Проект стартував 2 роки назад і зараз перебуває на завершальному етапі.

Спочатку макетники мали лише оновити старий макет станції, розташований у Макетному залі адміністративного корпусу. Вочевидь, у цього макету була своя особливість — він показував, якою повинна була бути Чорнобильська АЕС, якби не відбулася аварія: з добудованими блоками третьої черги, повноводним ставом, двома градирнями та без «Укриття» і Арки НБК.

Однак до моменту початку реконструкції він прослужив вже 30 років, ослаб та морально і фактично застарів. Врахувавши усі «за» та «проти», автори відмовилися від ідеї реконструкції на користь створення принципово нового макету, котрий показував би сучасну ЧАЕС та представляв можливості для інтерактиву.

Новий макет виконано на акриловому листі та встановлено горизонтально на екрані телевізора, на якому транслюється анімована презентація будівництва арки. Паралельно з цим у режимі слайд-шоу демонструються фотографії, що показують, як це відбувалося у реальності. Презентацію можна допрацьовувати, і з часом кожен відділ зможе зробити свою, показуючи, наприклад, систему електропостачання, поводження з радіоактивними відходами (РАВ), відпрацьованим ядерним паливом, тощо. Крім цього, така версія макету добра тим, що презентацію можна зробити англійською чи будь-якою іншою мовою буквально за 10 хвилин.

Читайте також на сайті ЧАЕС: Як відвідати ЧАЕС

Новий макет покаже відвідувачам станції надзвичайно деталізовані об'єкти майданчика (аж до іржі на металевих елементах будівель). Він дасть можливість зобразити усе, що відбувається чи знаходиться на станції, — від півтора годинного процесу перевезення РАВ до 4-річного будівництва Арки НБК, від пішохідних маршрутів до залізничних шляхів.

Читайте також на сайті ЧАЕС: Легенда на вашому столі

Проект можна назвати народним, оскільки Чорнобильська АЕС як підприємство на створення макета не використала жодної копійки. Він зроблений коштом добровільних внесків працівників станції.

На сьогодні йде створення захисного купола над макетом. Після завершення цієї роботи проект буде готовий до презентації, яка орієнтовно відбудеться до Дня енергетика.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 154 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua