Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки PDF Печать E-mail

10.12.2018 - Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки

У Лондоні завершили роботу чергові Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки.

Україну представляли керівник Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Дирів, міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, голова підкомітету Іван Рибак, голова ДАЗВ Віталій Петрук, голова Держатомрегулювання Григорій Плачков, виконуючий обов'язки генерального директора ДСП ЧАЕС Валерій Сейда.

В якості технічних експертів взяли участь головний інженер проекту здійснення заходів на об'єкті «Укриття» Володимир Каштанов, головний інженер проекту підвищення безпеки Андрій Савін.

Представники української сторони під час виступу висловили вдячність міжнародним партнерам за їх зусилля в реалізації проектів з підвищення безпеки на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС та поінформували учасників засідання про виконання зобов’язань, взятих на себе Україною. Також було окремо наголошено, що на експлуатацію об’єктів, включаючи НБК та СВЯП-2, у Державному бюджеті України передбачено кошти з 2019 року.

Разом з тим, Україна висловила занепокоєння перенесенням терміну завершення робіт за проектом нового безпечного конфайменту з грудня поточного року на квітень наступного.

Також Україна висловила занепокоєння перенесенням терміну завершення робіт за проектом СВЯП-2 (тепер «гарячі випробування» планується почати в середині 2019). Занепокоєння обумовлено, насамперед, тим, що затримка вводу в експлуатацію СВЯП-2 вимагає продовження терміну експлуатації існуючого СВЯП-1.

Учасники Асамблей запевнили українську сторону у чіткому виконанні взятих на себе зобов'язань, а також висловили підтримку крокам, які робить Україна на шляху розв'язання цієї континентальної проблеми.

Наступні засідання Асамблей заплановано провести в Києві у 2019 році.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 224 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua