Гамма-випромінювання у ближній зоні НБК в середньому зменшилося у 10 разів PDF Печать E-mail

12.10.2017 - Гамма-випромінювання у ближній зоні НБК в середньому зменшилося у 10 разів

З червня по вересень цього року персонал цеху радіаційної безпеки (далі: ЦРБ) Чорнобильської АЕС проводив вимірювання потужності гамма-випромінювання у ближній зоні нового безпечного конфайнменту (далі: НБК).

Мета вимірювання — дослідити, на скільки знизився рівень гамма-випромінювання у зоні проведення робіт після насування арки НБК.

Для виконання цього завдання працівники ЦРБ проводили заміри у трьох вертикальних площинах, кожна з яких мала дев’ять контрольних точок на висотах 30, 60 та 90 метрів над поверхнею землі. Площини розташовані від об’єкту «Укриття» на відстані 120, 256 та 355 метрів, покриваючи усю зону проведення робіт.

Вимірювання проводилися за допомогою закріпленого на дроні електронного дозиметра 2000S виробника MGPI.

Після обробки показників дозиметрів із використанням програми DOSIMASS, було визначено рівні гамма-випромінювання у контрольних точках.

Подібне вимірювання вже проводилося у минулому — у 2003-2004 роках — персоналом Інституту проблем безпеки атомних електростанції на етапі розробки проектної документації для будівництва НБК. У порівнянні з цими даними і вимірювалася ефективність протирадіаційного захисту арки НБК.

Як висновок, після встановлення арки у проектне положення та після виконання підготовчих робіт по будівництву НБК (видалення паливних матеріалів та твердих радіоактивних відходів, бетонування зони монтажу арки, а також засипання зони проведення робіт незабрудненим радіацією щебенем) у середньому гамма-випромінювання у ближній зоні НБК знизилося:

  • У площині №1 у 9,9 разів;
  • У площині №2 у 20,7 разів;
  • У площині №3 у 12,6 разів.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 88 гостей и 1 пользователь онлайн
Hosting Ukraine

 

Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 218242822234
www.megastock.ru
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua