Колегія ДАЗВ: підбито підсумки 2018 року PDF Печать E-mail

13.02.2019 -  Колегія ДАЗВ: підбито підсумки 2018 року

12 лютого на ЧАЕС відбулася Колегія Державного агентства України з управління зоною відчуження (далі: ДАЗВ), на меті якої було підбити підсумки роботи усіх підприємств підпорядкування ДАЗВ та визначити напрямки роботи на рік поточний. До участі у колегії, окрім керівників підприємств зони, були запрошені представники Мінекології, ДІЯРУ, Державної екологічної інспекції, ДП НАЕК «Енергоатом», Атомпрофспілки та місцевих громад, що межують із зоною.

Як зазначив у своєму звіті голова ДАЗВ Віталій Петрук, до сфери управління ДАЗВ належить 17 підприємств та 4 установи, на яких працює 6077 осіб. У своєму звіті він доповів про основні досягнення в роботі, зокрема про те, що Верховна Рада схвалила зміни до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Завдяки відновленню цільового використання коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами, у грудні 2018 року завершені будівельні роботи над першою чергою комплексу «Вектор». Добігають кінця роботи з підготовки до експлуатації НБК та СВЯП-2.

У минулому році на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС запущено пілотний проект сонячної електростанції потужністю 1 МВт. Крім того, від бельгійської компанії Tractebel отримано техніко-економічне обґрунтування, яке підтвердило можливість спорудження СЕС потужністю 1,2 ГВт у зоні відчуження.

Перетворення, що відбуваються у зоні відчуження, постійно доносяться до найширших кіл міжнародної та української громадськості. Так, у 2018 році експозиція «Chornobyl: the territory of change» («Чорнобиль: територія змін») була презентована у Відні (Австрія), на виставковому майданчику ООН. Згодом — на Першому форумі регіонів Республіки Білорусь та України у Гомелі (Республіка Білорусь), а також у рамках виставки у Верховній Раді України. Наприкінці минулого року відбулася міжнародна науково-практична конференція «Перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему: досвід, проблеми та шляхи вирішення» та готуються матеріали для публікації у науковому виданні.

Про роботу очолюваних ними підприємств прозвітували виконувач обов'язків генерального директора ДСП ЧАЕС Валерій Сейда, виконувач обов'язків генерального директора ДК УкрДО «Радон» Ігор Сорочинський та начальник управління з питань забезпечення бар'єрної функції зони відчуження, природно-заповідного фонду, радіаційної безпеки, охорони праці та цивільного захисту ДАЗВ Михайло Байтала.

Підсумовуючи засідання, члени колегії затвердили Публічний звіт голови Державного агентства з управління зоною відчуження та план діяльності ДАЗВ на поточний рік. На вимогу голови Атомпрофспілки Валерія Матова, якого підтримали голова ППО ЧАЕС Максим Орлов та голова ради первинних профспілкових організацій Чорнобильської об’єднаної організації Атомпрофспілки Микола Тєтєрін, до середини березня 2019 року має відбутися окрема зустріч між представниками профспілки та адміністрацією ДАЗВ, де буде обговорено подальше реформування підприємств підпорядкування ДАЗВ та питання оплати праці їх колективів.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 24 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua