Місія МАГАТЕ: зняття з експлуатації споруд та поводження з радіоактивними матеріалами PDF Печать E-mail

13.12.2018 -  Місія МАГАТЕ: зняття з експлуатації споруд та поводження з радіоактивними матеріалами

На Чорнобильській АЕС завершила роботу місія МАГАТЕ, на якій було розглянуто питання зняття з експлуатації будівель та споруд, методи зняття з експлуатації, а також поводження з радіоактивно забрудненим бетоном та з відходами, що утворились, в тому числі радіоактивними.

Хоча кінцевий стан майданчика ЧАЕС «бура пляма» не передбачає масштабного демонтажу існуючих будівель та споруд, однак під час робіт по реконструкції шатрів центральних залів та демонтажу обладнання буде утворено значну кількість залізобетонних відходів.

Ще одним джерелом їх утворення стануть роботи із демонтажу нестабільних конструкції об’єкта «Укриття». Все це вимагає вже зараз розглядати питання дезактивації та поводження з такими відходами з метою їх мінімізації. Існуюча на ЧАЕС сьогодні система дезактивації не розрахована для виконання масштабної дезактивації, не дозволяє дезактивувати міцно фіксоване забруднення та веде до утворення великої кількості вторинних відходів.

Запрошені МАГАТЕ експерти поділились досвідом зняття з експлуатації радіоактивно забруднених будівель та споруд у США та Великобританії та досвідом поводження з радіоактивно забрудненими матеріалами. Фахівці ЧАЕС представили ситуацію на майданчику, стратегію та плани щодо вирішення існуючих проблем, прогнозні обсяги відходів, що будуть утворюватися при виконанні робі зі зняття з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття».

За результатами роботи МАГАТЕ надасть офіційний звіт із рекомендаціями ДСП ЧАЕС, які будуть враховані при перегляді документів зі зняття з експлуатації та плануванні діяльності на наступні роки.

Місію було організовано в рамках проекту технічного співробітництва UKR 9038 «Підтримка зняття з експлуатації енергоблоків атомної електростанції та поводження з радіоактивними відходами на майданчику Чорнобильської АЕС та у зоні відчуження».

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 124 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua