14 грудня Україна відзначає День учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС PDF Печать E-mail

14.12.2018 - 14 грудня Україна відзначає День учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня Україна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Дату  обрано для вшанування ліквідаторів не випадково. 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над 4-м енергоблоком, а через два тижні, 14 грудня, головна газета КПРС «Правда» та інші центральні видання СРСР опублікували Повідомлення ЦК КПРС і Ради міністрів про те, що Державною комісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд четвертого енергоблоку ЧАЕС.

Саме дата публікації цього повідомлення і стала «Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».

Незважаючи на те, що офіційно День ліквідаторів був введений тільки в 2006 році, відзначається він в Україні з 1986 року, коли учасники ліквідації аварії на АЕС зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу.

Так, це не свято. Це день-нагадування про людей, котрі ціною здоров’я, а іноді й життя, протягом усього 6 місяців, без проекту, без скарг, що подібного до них ніхто і ніколи не робив, побудували споруду, яка ізолювала зруйнований енергоблок від оточуючого сердовища. А потім зробили промисловий майданчик станції придатним для подальшої роботи — і відновили генерацію.

Це день-спонукання, щоб ще й ще раз сказати слова подяки кожному з ліквідаторів — поки вони ще живі і можуть відчути цю заслуговану ними вдячність.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 125 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua