На Чорнобильській АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки PDF Печать E-mail

15.04.2019 - На Чорнобильській АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки

Протягом тижня технічні фахівці Чорнобильської АЕС разом з експертами ВАО АЕС вивчатимуть накопичений світовий досвід щодо довготривалого сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) та визначатимуть ймовірні ризики та шляхи їх уникнення стосовно майданчика ЧАЕС.

У перший день місії представники станції презентували своє бачення процесу зберігання ВЯП. Зокрема, у ході презентації зазначалося, що наразі зберігання ВЯП на промисловому майданчику відбувається у сховищі мокрого типу.

Сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2) перебуває на етапі будівництва, яке фінансується з Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку.

В роботі місії беруть участь експерти Ігналінської АЕС (Литва), АЕС Пакш (Венгрія), АЕС Doel (Бельгія), Ontario Power Generation (Канада). Всі ці організації мають багаторічний досвід сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива.

У результаті роботи місії технічної підтримки очікується отримання інформації, яка дозволить звести до мінімуму помилки, пов'язані з довготривалим сухим зберіганням ВЯП, і набути досвіду в даному виді діяльності персоналу ДСП ЧАЕС.

У рамках місії передбачається відвідування експертами проммайданчика станції та ознайомлення зі СВЯП-2.

Довідково. СВЯП-2 призначене для прийому, підготовки до зберігання і безпосередньо зберігання відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТВЗ), які накопичені на Чорнобильській АЕС за час експлуатації станції. СВЯП-2 забезпечить прийом на зберігання, підготовку до зберігання і зберігання протягом 100 років більш 21000 ВТВЗ РБМК-1000 при продуктивності 2500 ВТВЗ на рік. Комплексні «холодні» випробування СВЯП-2 з імітаторами ВТВЗ намічено на травень 2019 року, після чого у вересні поточного року розпочнеться етап введення СВЯП-2 в експлуатацію.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 159 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua