На ЧАЕС завершує роботу експертна місія МАГАТЕ PDF Печать E-mail

15.05.2019 - На ЧАЕС завершує роботу експертна місія МАГАТЕ

На Чорнобильській АЕС завершує роботу експертна місія МАГАТЕ, присвячена питанням, що стосуються накопичених на майданчику тимчасового складування технологічних матеріалів (МТСТМ) та подальшого використання власне майданчика.

Протягом трьох днів експерти МАГАТЕ обговорили регламенти виконання робіт під час експлуатації майданчика, характеристики, в тому числі радіаційні, і поточну кількість технологічних матеріалів, що зберігаються на МТСТМ, а також характеристики радіоактивного забруднення територій і об'єктів, розташованих навколо майданчика.

Також були намічені майбутні шляхи поводження з технологічними матеріалами та заходи, необхідні для захисту навколишнього середовища навколо МТСТМ.

Довідково. У 2003 ДСП ЧАЕС погодило рішення щодо тимчасового складування або повторного використання для зворотної засипки матеріалів, отриманих під час проведення земляних робіт при будівництві об'єктів в рамках Плану здійснення заходів на об'єкту "Укриття" (ПЗУ). Це значно скоротило час, необхідний для поводження з матеріалами, і таким чином зменшило загальну тривалість будівництва нового безпечного конфайнмента (НБК). Даний підхід також надав змогу значно скоротити кількість матеріалів, які було потрібно завозити ззовні для будівництва НБК.

Як наслідок, у 2003-2004 рр. було виконано завдання на проектування «Будівництво майданчика тимчасового складування грунтів, отриманих при будівництві об'єктів в рамках ПЗУ на території ДСП ЧАЕС». Було побудовано Майданчик тимчасового складування технологічних матеріалів і розроблені відповідні регламенти робіт.

МТСТМ розташований в п'ятикілометровій зоні ЧАЕС, на найбільш забрудненій внаслідок аварії 1986 року території. Майданчик введено в експлуатацію в 2006 році. На МТСТМ виконувалося поводження з металом, залізобетоном і грунтами, отриманими під час будівництва об'єктів в рамках ПЗУ. Тоді ж були визначені критерії приймання технологічних матеріалів (ТМ), отриманих в ході земляних робіт в рамках ПЗУ. В даний час майданчик перебуває в експлуатації і на ньому зберігається понад 116 000 кубічних метрів радіоактивно забруднених матеріалів.

З огляду на те, що радіаційно-гігієнічна ситуація навколо МТСТМ в даний час визначається наявністю радіоактивного забруднення аварійного походження, а величини радіоактивного забруднення території та об'єктів, розташованих навколо майданчика, значно перевищують радіаційні характеристики ТМ, які розміщені на МТСТМ, а також те, що вільних обсягів сховищ для захоронення радіоактивних матеріалів недостатньо для накопиченої на МТСТМ кількості технологічних матеріалів, ДСП ЧАЕС вийшла з пропозицією організувати для ТМ, які залишилися невикористаними, довгострокове зберігання на МТСТМ.

Після відвідування майданчика тимчасового складування експерти МАГАТЕ вивчили технічне рішення “Щодо подальшого поводження з технологічними матеріалами, які розміщені на майданчику тимчасового складування технологічних матеріалів та залишились невикористані під час реалізації Плану здійснення заходів на об'єкті "Укриття" (ПЗУ)” з аргументованим обгрунтуванням, а також розроблений комплекс заходів з довгострокового безпечного зберігання ТМ на майданчику тимчасового складування технологічних матеріалів, яке було підготовлено ЧАЕС, та надали відповідні рекомендації.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 115 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua