Обстеження ЧАЕС Державною інспекцією ядерного регулювання PDF Печать E-mail

16.01.2019 - Обстеження ЧАЕС Державною інспекцією ядерного регулювання

З 14 по 17 січня 2019 року на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС працює Державна інспекція ядерного регулювання України.

Інспекційне обстеження ініційоване безпосередньо ЧАЕС і має на меті встановити можливість отримання окремого дозволу на експлуатацію наявних будівельних конструкцій у межах II черги ЧАЕС, які виконують функції огороджуючого контуру нового безпечного конфайнмента після їх підсилення та герметизації.

Дана робота виконується згідно з вимогами законодавства України у сфері використання ядерної енергії та умов ліцензії серії ЕО №000033 на право провадження діяльності з «Експлуатації об'єкта «Укриття» в частині необхідності отримання відповідного дозволу.

Проект «Підсилення та герметизація будівельних конструкцій ΙΙ черги ЧАЕС, що виконують функції захисного контуру НБК» завершено наприкінці 2017 року. У січні 2018 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України засвідчила відповідність проектній документації та підтвердила готовність до експлуатації закінченого будівництвом об’єкта «Реконструкція головного корпусу ІІ черги ЧАЕС (енергоблоки 3-4) з підсиленням і герметизацією будівельних конструкцій ΙΙ черги ЧАЕС, що виконують функції огороджуючого контуру НБК». Замовник об’єкта, Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС», отримав відповідний сертифікат за підписом головного інспектора будівельного нагляду Департаменту дозвільних процедур.

Враховуючи важливість проекту, протягом 2018 року тривала підготовка, експертиза та погодження пакету документів, необхідних для отримання окремого дозволу на експлуатацію наявних будівельних конструкцій у межах II черги ЧАЕС, які виконують функції огороджуючого контуру нового безпечного конфайнмента після їх підсилення та герметизації.

Виконання проекту забезпечило створення необхідних будівельних конструкцій, а також реконструкцію усіх наявних систем захисного контуру та систем контролю об'єкта «Укриття», в тому числі систем вентиляції, пожежогасіння і ряду інших.

У разі позитивного висновку поточного інспекційного обстеження Чорнобильська АЕС отримає дозвіл на експлуатацію будівельних конструкцій, які виконують функцію огороджуючого контура НБК.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 80 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua