Статус виконання робіт на СВЯП-2 PDF Печать E-mail

16.05.2019 - Статус виконання робіт на СВЯП-2

6 травня на промисловому майданчику ЧАЕС розпочався основний етап комплексних випробувань сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу (далі: СВЯП-2) з використання імітаторів відпрацьованих тепловидільних збірок (далі: ВТВЗ).

У випробування входить приймання вагон-контейнера зі СВЯП-1, обробку 9 імітаторів (зокрема відокремлення нижніх та верхніх пучків ТВЕЛів, встановлення імітаторів у паливні патрони та у двостінні екрановані пенали (далі: ДСЕП). У проведенні комплексних випробувань СВЯП-2 беруть участь персонал ДСП ЧАЕС, а також представники Держатомрегулювання та ДНТЦ ЯРБ.

Перейти до даного етапу випробувань стало можливим внаслідок завершення випробувань переважної більшості систем, зокрема основних технологічних систем поводження з транспортним контейнером, з ВТВЗ, з паливними патронами, ДСЕП тощо.

З 18 травня в рамках комплексних випробувань СВЯП-2 з імітаторами ВТВЗ передбачається продовження первинної виробничої атестації технології зварювання, яка використовуватиметься під час поводження з ДСЕП.

Одночасно з проведенням комплексних випробувань СВЯП-2 з імітаторами проводиться дослідна експлуатація системи відеоспостереження за технологічним процесом і системи контролю і управління технологічним процесом.
У ході двох наступних етапів комплексних випробувань СВЯП-2 з імітаторами ВТВЗ планується провести випробування, пов'язані з системами поводження з рідкими та твердими радіоактивними відходами, системою вентиляції «гарячої камери». Крім того, виконуватиметься перевірка придатності до ремонтів обладнання «гарячої камери». Під час виконання даних операцій використовуватиметься додатковий крановий візок основного крана у приміщенні 501.

У цілому, всі три етапи комплексних випробувань СВЯП-2 з імітаторами ВТВЗ планується завершити до кінця червня 2019 року.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 118 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua