Експонати Чорнобильської АЕС представлені на стенді «Чорнобиль: територія змін» на міжнародній виставці у Відні PDF Печать E-mail

18.09.2018 - Експонати Чорнобильської АЕС представлені на стенді «Чорнобиль: територія змін» на міжнародній виставці у Відні

У віденському офісі ООН у рамках 62-ї Генеральної Конференції МАГАТЕ відбулося урочисте відкриття міжнародної виставки, яка триватиме до 21 вересня. Як Чорнобильська АЕС, так і Державне агентство України з управління зоною відчуження та Україна в цілому вперше приймають участь у подібному заході та презентують свій стенд.

Чорнобильську АЕС на цьому заході представляють начальник відділу міжнародного співробітництва та інформації Віталій Медвідь та співробітник відділу інформаційних технологій та обчислювальних систем Ігорь Лишиленко.

Близько 20 країн представили на виставці свої експозиції. Стенд України показує досягнення України у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи, знятті ЧАЕС з експлуатації та перетворенні об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, а також позитивний потенціал зони відчуження.

Частина експонатів виконана цілковито власними силами спеціалістів ЧАЕС або за їх безпосередньої участі. Об'ємний напівпрозорий макет об'єкта «Укриття» та арки нового безпечного конфайнмента, встановлений на мультимедійному майданчику, дає можливість відвідувачам дізнатися про історію створення цих об'єктів, отримати додаткову інформацію та на власні очі побачити їх масштаби.

Застосунок додаткової реальності «Арка АК» розкриває можливості ІТ-технологій для ознайомлення з унікальними технологічними об'єктами. Інформаційна листівка, видовий фільм про ЧАЕС та інші матеріали доповнюють експозицію.

- Для нас вперше представляти Україну на такому авторитетному заході — це дуже відповідальна справа і велика честь. Позаду більше півроку підготовчих робіт. Сподіваюсь нам вдасться гідно представити досягнення в подоланні наслідків аварії на ЧАЕС та зацікавити експертів і колег із інших країн, — наголосив Віталій Медвідь.

За прогнозами захід відвідає понад 5000 гостей, серед яких міжнародні експерти, співробітники Секретаріату МАГАТЕ та учасники Генеральної Конференції.

Робота стенду організована за сприяння Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні, компаніям NOVARKA, VINCI, Ноltec International, а також Європейської Комісії та Європейського банку реконструкції та розвитку.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 99 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua