ЧАЕС відвідали представники центральних органів виконавчої влади PDF Печать E-mail

19.04.2019 - ЧАЕС відвідали представники центральних органів виконавчої влади

Сьогодні з робочою поїздкою промисловий майданчик Чорнобильської АЕС відвідали представники міністерств, центральних органів виконавчої влади та керівництва Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Мета візиту — ознайомлення з ходом реалізації окремих проектів регіонального розвитку у Київській області, які реалізуються коштом Державного фонду регіонального розвитку, а також зі станом справ і діяльністю у зоні відчуження.

У ході поїздки учасники делегації відвідали будівельний майданчик сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2), яке призначене для приймання, підготовки до зберігання та зберігання протягом 100 років відпрацьованих тепловидільних збірок (ядерного палива), накопичених під час експлуатації ЧАЕС.

Гості ознайомилися з ходом робіт із підготовки СВЯП-2 до «гарячих» випробувань, побували у приміщеннях приймання вагона-контейнера та підготовки палива до зберігання.

«Наразі будівельно-монтажні роботи завершені на 99%, на 97% виконано індивідуальні випробування. На травень-липень ми плануємо комплексні випробування СВЯП-2 без ядерного палива, і з початку жовтня будуть проходити «гарячі випробування» — реальні технологічні операції з ядерним паливом, яке буде поступати сюди, але в обмеженому об'ємі.

Ми доставимо стільки палива, скільки буде необхідно для завантаження двох пеналів. Після цього відбудеться переоцінка безпеки та отримання у ДІЯРУ окремої ліцензії. Сподіваємося, що до повноцінної експлуатації об'єкт перейде з травня наступного року», — прокоментував фронт робіт Андрій Савін — головний інженер проекту підвищення безпеки.

Читайте більше на сайті ЧАЕС: Проміжне сховище відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2)

Після огляду сховища учасники візиту відвідали новий безпечний конфайнмент, де на власні очі побачили панораму об'єкта «Укриття».

У рамках робочої поїздки представники органів виконавчої влади також відвідали місто Прип'ять, об'єкт «Чорнобиль-2» та Димерську районну лікарню, реконструкція якої відбувається коштом коштів Державного фонду регіонального розвитку.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 109 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua