Перевірка основної функції НБК — запобігання витоку радіоактивності PDF Печать E-mail

21.01.2019 -  Перевірка основної функції НБК — запобігання витоку радіоактивності

16 січня розпочалися комплексні випробування системи радіаційного контролю нового безпечного конфайнменту. Протягом випробувань симулюються аварійні ситуації та перевіряється реакція на них окремих систем.

Роботи коментує провідний інженер цеху радіаційної безпеки Євген Стромко: «Випробування проводяться максимально наближено до нормального режиму роботи об'єкту. Ми подаємо аварійні сигнали на контролер безпеки, який подає сигнали на технологічні системи НБК.

Наприклад, аварійний сигнал у системі вентиляції повинен призвести до закриття дверей, перекриття повітроводів, що у свою чергу увімкне системи фільтрації повітря. Спрацює звукова та світлова сигналізація».

Протягом трьох днів, з 16 по 18 січня, подібні випробування проводилися по усім зонам НБК. До першої зони входить основний об'єм НБК (простір під аркою) та блок рідких радіоактивних відходів (далі: РАВ). Друга зона — приміщення, де буде відбуватися поводження з РАВ. У третій зоні буде знаходитися персонал, це — найчистіша зона з точки зору радіаційної безпеки.

«Після проведення робіт по зонах один та два, ми почали випробування системи контролю організованого викиду у вентиляційну трубу НБК. Крім цих випробувань відбулася також перевірка роботи повітряних шлюзів. Ми перевірили витяжну вентиляцію основного об'єму та систему радіаційного контролю, що знаходиться на його межах.

З точки зору важливості та безпеки це — найважливіша система. Вона оцінює, чи виконує НБК свою функцію — затримання радіоактивності у своєму об'ємі», — підсумовує Євген.

    Читайте більше на сайті ЧАЕС: Проект «Будівництво нового безпечного конфайнмента»

У випробуваннях взяли участь основні учасники проекту НБК: ДСП ЧАЕС, НОВАРКА, Група управління проектом «План здійснення заходів на об'єкті «Укриття» (далі: ГУП) та Державна інспекція ядерного регулювання України.

Зі сторони ГУП, яка забезпечує експертну підтримку ЧАЕС, випробування коментує провідний інженер Максим Савельєв: «Це — останній етап випробувань, які проводить підрядник [НОВАРКА — ред.] у присутності представників замовника та ГУП. Мета — переконатися, що система радіаційного контролю працює згідно з проектними критеріями.

Система автоматизована, тобто така, що працює за участі людини, однак деякі команди, пов'язані з безпекою, виконуються безумовно та в автоматичному режимі. Наприклад, у випадку сигналу перевищення рівня аерозолів одразу ж припиняється вентиляція. Після цього вже людина приймає рішення, як діяти у такій ситуації».

Після випробувань усіх систем планується провести 72-годинну симуляцію роботи НБК із залученням усього обладнання. Проводити симуляцію буде Чорнобильська АЕС під контролем компанії-підрядника НОВАРКА.

У випадку успішного проходження симуляції та випробувань, НБК буде готовий до отримання дозволу на дослідно-промислову, а згодом і на промислову експлуатацію.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 77 гостей и 1 пользователь онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua