Тренування на ЧАЕС: уявний землетрус та його наслідки PDF Печать E-mail

21.11.2018 - Тренування на ЧАЕС: уявний землетрус та його наслідки

21 листопада на Чорнобильській АЕС відбулося чергове протиаварійне тренування. Його мета — перевірка готовності та відпрацювання дій персоналу у надзвичайній ситуації.

Подібні тренування є плановими та проводяться чотири рази на рік. Конкретно це тренування вважається стрес-тренуванням, яке підсумовує навички персоналу, отримані за рік. Стрес-тренування були розроблені після аналізу перебігу аварії на АЕС Фукусіма. Характерною їх рисою є відмова багатьох систем станції на різних об'єктах одночасно.

«За легендою, у результаті надпотужного землетрусу — потужніше максимального розрахункового у 6 балів — ми зазнали руйнування конструкцій, руйнування басейну для зберігання ядерного палива на СВЯП-1. Землетрус також вплинув на безпеку об'єкта «Укриття», у якому змістилися паливовмісні маси. Наскільки ця частина реальна, ніхто не може сказати, однак на тренуванні ми її гіпотетично припустили. Крім цього відбулася повна втрата енергопостачання, у результаті чого настало знеструмлення станції та масова відмова обладнання», — коментує легенду тренування Борис Спектор — провідний інструктор навчально-тренувального центру ЧАЕС.

Участь у тренуванні брали майже усі виробничі підрозділи ЧАЕС, а також особовий склад військової частини 3041 та пожежної частини ЧАЕС. Взагалі до тренування було залучено близько 50 учасників.

«У нас є декілька звичайних робочих зауважень, і це абсолютно нормально! От, наприклад, за умовами пожежний підрозділ має рухатися найкоротшим шляхом. А оперативний персонал повів його робочим, звичайним шляхом. Можна було відкрити ще одні двері і шлях був би коротшим. Вочевидь ми відпрацьовуємо такі зауваження, щоб подібні ситуації більше не повторювалися.

В цілому ж дії персоналу отримали задовільну оцінку. Питання, що пов'язані з вирішенням і виходом з критичної ситуації були відпрацьовані», — підсумував пан Спектор.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 54 гостей и 1 пользователь онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua