Експертна допомога МАГАТЕ у поводженні з РАВ PDF Печать E-mail

22.02.2019 - Експертна допомога МАГАТЕ у поводженні з РАВ

З 19 по 21 лютого на базі навчально-тренувального центру ДСП «Чорнобильська АЕС» працювала експертна місія Міжнародного агентства з атомної енергії.

Її мета — провести аналіз та отримати рекомендації експертів МАГАТЕ щодо розроблених методик відбору проб та характеризації твердих радіоактивних відходів (далі: РАВ) зі сховищ твердих відходів, а також встановлення радіонуклідних векторів та вимірювання активності упаковок РАВ.

Зараз на ПКПТРВ ЧАЕС готується до третього етапу випробувань з реальними відходами. Його початок заплановано на друге півріччя 2019 року. В рамках підготовки до цього етапу виконано відбір проб і характеризацію твердих РАВ, які знаходяться в так званих «легких» відсіках сховища твердих РАВ.

Приймання радіоактивних відходів у ці відсіки проводилося у період з 1978 по 1988 роки. Обсяг РАВ у них становить понад тисячу кубічних метрів.

У східному відсіку складалися тільки радіоактивні відходи, які утворювалися у процесі нормальної експлуатації енергоблоків ЧАЕС. Цей відсік був заповнений і законсервований до аварії 1986 року.

Основне заповнення західного відсіку проводилося відходами післяаварійного періоду. Накопичені у цьому відсіку радіоактивні відходи можуть містити трансуранові елементи та мати велику неоднорідність радіологічних параметрів у порівнянні з відходами східного відсіку.

    Читайте більше: Роботи з підготовки до пуску ПКПТРВ продовжуються

Паралельно з виконанням робіт з відбору проб і характеризації твердих РАВ було розроблено методики, які будуть використовуватись під час експлуатації ПКПТРВ.

Рекомендації експертів МАГАТЕ допоможуть вдосконалити розроблені методики відповідно до чинних стандартів МАГАТЕ та кращого міжнародного досвіду. Надалі це сприятиме ефективному та безпечному поводженню з твердими РАВ.

У роботі місії, окрім спеціалістів ДСП ЧАЕС, взяли участь представники Держатомрегулювання, ДНТЦ ЯРБ, ДСП «Екоцентр» та Інституту проблем безпеки АЕС, які є розробниками зазначених документів.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 107 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua