Виконано дослідження роботи систем вентиляції НБК PDF Печать E-mail

22.08.2018 - Виконано дослідження роботи систем вентиляції НБК

З 17.08.2018 персоналом СП «Новарка» проводяться дослідження роботи систем вентиляції основного обсягу і кільцевого простору Нового Безпечного Конфайнмента (НБК) в різних режимах роботи обладнання.

Дана робота виконується з метою реалізації першого етапу Технічного рішення «Про організацію режиму вентиляції єдиного комплексу НБК-ОУ на період проведення випробувань систем вентиляції і пробної експлуатації першого пускового комплексу (ПК-1) НБК» в рамках контракту на проектування, будівництво, введення в експлуатацію НБК.

На даному етапі досліджень роботи систем вентиляції радіаційний контроль викидів радіоактивних речовин в навколишнє середовище через вентиляційну трубу НБК здійснюється відповідно до вимог Технічного рішення. Також відповідно до вимог даного Технічного рішення персоналом цеху радіаційної безпеки ДСП ЧАЕС та служби СП «Новарка» здійснюється додатковий радіаційний моніторинг навколишнього середовища як в просторі під аркою НБК, так і на території проммайданчика ЧАЕС та за його межами.

Основною особливістю цієї роботи було перенаправлення повітропотоку з об'єкта «Укриття» в вентиляційну трубу НБК. До створення НБК повітропотік з об'єкта «Укриття» прямував у вентиляційну трубу ІІ черги ЧАЕС. З включенням систем вентиляції НБК повітропотік ОУ спрямовано до вентруби конфайнмента.

У зв'язку з цим існував ризик підвищеного викиду радіоактивних речовин в навколишнє середовище через підйом при включенні системи вентиляції НБК радіоактивного пилу, який утворився в процесі виконання будівельних робіт у вигляді відкладень на зовнішніх поверхнях об'єкта «Укриття» і металевих конструкціях простору під аркою НБК.

На сьогоднішній день за результатами радіаційного контролю перевищення контрольних рівнів не зафіксовано. Також за результатами радіаційного контролю на території проммайданчика ЧАЕС та за його межами не було зафіксовано погіршення радіаційної обстановки в порівнянні з результатами контролю до початку проведення випробувань.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 73 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua