Співпраця Чорнобильської АЕС з представниками бельгійської компанії «Tecnubel» триватиме PDF Печать E-mail

23.11.2018 - Співпраця Чорнобильської АЕС з представниками бельгійської компанії «Tecnubel» триватиме

Розпочався третій плановий курс навчання, який проводять для персоналу Чорнобильської АЕС представники бельгійської компанії «Tecnubel» за напрямком «Технологічне обслуговування BROKK-330: базовий рівень».

Маніпулятори BROKK-330 використовуються при виконанні робіт на ПКПТРВ. Маніпулятор даної моделі на гусеничному ходу розташований в тимчасовому сховищі високоактивних та середньо- і низькоактивних тривалоіснуючих радіоактивних відходів (РАВ).

Він призначений для розміщення у відсіках сховища упаковок з РАВ. Управління усіма маніпуляторами BROKK здійснюється дистанційно переробником РАВ ПКПТРВ за допомогою пультів та систем відеоспостереження.

Це перший курс з вивчення даної моделі маніпуляторів. Три попередні навчальні курси, що пройшли на ЧАЕС у 2017-2018 роках, були спрямовані на опанування працівниками ПКПТРВ навичок керування, обслуговування та ремонту маніпуляторів BROKK-180, котрі використовуються для вилучення твердих радіоактивних відходів.

У ході наради з керівництвом Чорнобильської АЕС представники компанії Tecnubel обговорили перспективи подальшого співробітництва. Зокрема, Тарік Буаяд, керівник проекту, інженер з робототехнічних систем для демонтажу, зазначив, що на 2019 році компанією Technubel вже заплановано проведення численних курсів. Для вивчення маніпулятора BROKK-330 буде проведено два семінари — «Експертний рівень-1» і «Експертний рівень-2». Вивчення BROKK-330 має бути завершено до середини 2019 року.

    Читайте також на сайті ЧАЕС: Експлуатація маніпуляторів BROKK-180: вихід на експертний рівень

«У 2020 році ми плануємо перейти до вивчення обладнання Walischmiller (Walischmiller Engineering GmbH). Це гідравлічне телескопічне устаткування. Ми запланували проведення навчальних курсів з використання устаткування Walischmiller, а також з його технічного обслуговування. Після цього буде проведено навчання з питань заміни гнучких шлангів маніпуляторів BROKK-180, а також з пошуку та усунення несправностей в гідравлічній системі та її запуску. Крім того, у програмі на 2019 рік передбачено навчання, спрямоване на формування у персоналу ЧАЕС навичок налаштування маніпуляторних систем і регулювання систем гідравлічних. Також до програми на наступний рік включені закупівля необхідних комплектуючих та проведення ремонту двох навісних пристосувань для BROKK 330. Отже, у наступному році, окрім навчання персоналу, ми маємо виконати ремонт і модернізацію BROKK-180 та BROKK-330» — підкреслив пан Буаяд.

Довідково:

Взаємодія Чорнобильської АЕС з бельгійськими компаніями почалася у 2016 році, коли у рамках Меморандуму про технічну співпрацю з компанією Belgoprocess було проведено спільні роботи у сфері управління якістю, виконано аналіз та підготовлено звіт з аналізу ризиків «Програми поводження з радіоактивними відходами на майданчику ДСП «Чорнобильська АЕС». Тоді ж спеціалісти ЧАЕС відвідали компанію Belgoprocess для вивчення практичного досвіду зі впровадження системи управління якістю, методів управління ризиками у сфері поводження з радіоактивними відходами (далі: РАВ). Ці роботи було профінансовано Урядом Бельгії. У 2017 році до вже наявної програми Уряд Бельгії виділив додаткові кошти для навчання спеціалістів ЧАЕС технічному обслуговуванню і ремонту маніпуляторів BROKK, які використовуються на заводі з поводження з твердими РАВ. У вересні 2017 року спеціалістам компанії TECHNUBEL на майданчику ЧАЕС для спеціалістів цеху поводження з радіоактивними відходами було проведено тренінг, що включав теоретичну і практичну частини.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 25 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua