Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відвідав ЧАЕС PDF Печать E-mail

26.04.2019 - Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відвідав ЧАЕС

26 квітня 2019 року Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман з робочою поїздкою відвідав Чорнобильську зону відчуження та Чорнобильську АЕС.

У складі делегації, що супроводжувала Володимира Гройсмана у поїздці, були присутні Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, депутати Верховної Ради України, голова ДІЯРУ Григорій Плачков, голова ДАЗВ Віталій Петрук, президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашківський, голова Київської облдержадміністрації Олександр Терещук та Славутицький міський голова Юрій Фомічев.

Прем'єр-міністр та особи, що його супроводжували, вшанували пам'ять ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, поклавши квіти до пам'ятника Героям Чорнобиля біля Адміністративно-побутового комплексу № 1 Чорнобильської АЕС.

В рамках робочого візиту Прем'єр-міністр відвідав новий безпечний конфайнмент, де днями завершилося 72-годинне комплексне випробовування (пробна експлуатація) першого пускового комплексу (ПК1) НБК. З деталями перебігу робіт за проектом його ознайомив виконувач обов'язків генерального директора ДСП ЧАЕС Сергій Калашник.

Під час зустрічі з представниками ЗМІ Володимир Гройсман, зокрема, підкреслив: «Треба сказати: «Дякую» тим, хто в перші хвилини, години і дні, а потім стільки часу, скільки було потрібно, мінімізували наслідки цієї трагедії. Завдання будь-якої влади — забезпечити чистоту цієї території. І насправді ми — єдиний уряд, який зробив усе для завершення проекту НБК. Ми відновили весь комплекс заходів, яким майже десятиріччя ніхто у владі не приділяв уваги, весь комплекс заходів, щоб забезпечити радіаційну безпеку. І сьогодні вже можна сказати, що ситуація абсолютно стабілізована — для цього на території зони відчуження впроваджено найсучасніші технології. Окремо хочу подякувати всім міжнародним партнерам. Вони, їх технічна, консультативна та фінансова допомога, зробили можливим завершення робіт з будівництва конфайнмента».

За програмою поїздки Прем'єр-міністр Володимир Гройсман сьогодні побував також на майданчику централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, яке будується у зоні відчуження та комплексі «Вектор».

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 121 гостей и 1 пользователь онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua