Експлуатація маніпуляторів BROKK-180: вихід на експертний рівень PDF Печать E-mail

26.09.2018 - Експлуатація маніпуляторів BROKK-180: вихід на експертний рівень

Минулого тижня експерти бельгійської компанії «Tecnubel» проводили на проммайданчику ЧАЕС другий, поглиблений курс навчання з практичного використання багатофункціональних маніпуляторів BROKK-180.

Дана техніка використовується на Промисловому комплексі з поводження з твердими радіоактивними відходами (далі: ПКПТРВ). Цього разу навчання проходив старший оперативний персонал промислового комплексу, зокрема, старші майстри та інженери з експлуатації.

На ПКПТРВ маніпулятор BROKK-180 використовується для вилучення твердих радіоактивних відходів. На ньому можуть встановлюватися допоміжні інструменти, зокрема гідравлічний молот, бетонна дробарка, ланцюгова пила, гідравлічні ножиці, ківш, тощо. Багатофункціональність маніпулятора робить його незамінним у процесі поводження з відходами. Він дає можливість дистанційно проводити десятки різних маніпуляцій.

Програма навчання є авторською розробкою компанії «Tecnubel» і передбачає як теоретичну частину, так і формування та відпрацювання практичних навичок у персоналу ПКПТРВ. 80% програми фінансується коштом уряду Бельгії, інші 20% — компанією «Tecnubel».

(Читайте також на сайті ЧАЕС: Чорнобильська АЕС розширює співпрацю зі спеціалістами з Бельгії.)

Навчання не обмежиться лише BROKK-180. До кінця поточного року бельгійські фахівці мають намір провести ще один тижневий навчальний курс за напрямком «Технологічне обслуговування BROKK-330: Базовий рівень». Крім того, за словами Таріка Буаяда, керівника проекту, інженера по робототехнічних системах для демонтажу компанії «Tecnubel», до кінця 2019 року експерти запланували проведення іще двох курсів для вивчення маніпулятора BROKK-330 до експертного рівня.

«Потім будемо займатися обладнанням Wälischmiller (Wälischmiller Engineering GmbH — ред.). Це гідравлічне телескопічне устаткування. Ми запланували проведення навчальних курсів з використання устаткування Wälischmiller, а також з його технічного обслуговування.

Завдання усього навчального процесу — по максимуму дати операторам навички та знання з обслуговування та дистанційного управління маніпуляторами BROKK-180, BROKK-330 та Wälischmiller для того, щоб вони були повністю незалежними при технічному обслуговуванні і дистанційному управлінні», — поділився Тарік Буаяд.

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 100 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua