Масспектрометрія: новий досвід з Литви PDF Печать E-mail

29.10.2018 - Масспектрометрія: новий досвід з Литви

26 жовтня на Чорнобильській АЕС завершилось тижневе навчання з сучасних методів вимірювання активності радіонуклідів. Своїм досвідом зі спеціалістами станції ділилися експерти з компанії LOKMIS (Литва).

Передумовою проведення навчального курсу стало постійне вдосконалення підходів та методів радіохімічного аналізу, а також операцій під час виконання пробопідготовки та вимірювання на складному обладнанні. Сучасні методи радіохімічного аналізу та вимірювань активності радіонуклідів потребують постійного практичного та теоретичного підтримання кваліфікації персоналу.

Основне завдання курсу полягало у кваліфікованому навчанні персоналу лабораторії ЧАЕС методам вимірювання активності альфа-, бета- та гамма радіонуклідів. Особлива увага була зосереджена на мас-спектрометрі Agilent 7500 ICP MS, який використовується вимірювальною водно-радіохімічною лабораторією ЧАЕС.

Масспектрометрія — метод дослідження речовини, що передбачає іонізацію молекул речовини, розділення утворюваних при цьому іонів та їх реєстрацію. Такий метод дозволяє проводити кількісний та якісний аналіз досліджуваної речовини.

    Читайте також на сайті ЧАЕС: Завод з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ)

За словами інженера-радіохіміка вимірювальної водно-радіохімічної лабораторії ЧАЕС Валерія Пирога, такі навчання є важливим як для персоналу лабораторії, так і для ЧАЕС в цілому. «Використання масспектрометричних методів аналізу за допомогою наявного у нашій лабораторії обладнання дозволяє визначати радіонуклідний склад відходів ЧАЕС, що потребують переробки та захоронення в об'ємах, визначених законодавством України.

Продовження та розширення подібних навчань дозволить нам поглибити знання з практичного використання радіохімії, а також розробляти нові методи та методики виділення та вимірювання радіонуклідів і більш раціонально використовувати увесь комплекс масспектрометричного аналізу», — підкреслює Валерій.

Навчання відбувалось у рамках проекту технічного співробітництва МАГАТЕ UKR9038 «Підтримка зняття з експлуатації енергоблоків атомної електростанції та поводження з радіоактивними відходами на майданчику Чорнобильської АЕС та у зоні відчуження».

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 116 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua