ЧАЕС приймає семінар МАГАТЕ зі зняття з експлуатації PDF Печать E-mail

30.08.2018 - ЧАЕС приймає семінар МАГАТЕ зі зняття з експлуатації

З 27 по 31 серпня Чорнобильська АЕС приймає семінар Міжнародного агентства з ядерної енергії, зосереджений на кінцевому стані виведення АЕС із експлуатації та звільненні матеріалів від регулюючого контролю (Читайте також на сайты ЧАЕС: Зняття з експлуатації).

Семінар став майданчиком для обміну досвідом представників 9 країн Центральної та Східної Європи, що мають працюючі атомні електростанції або реалізують проекти зі зняття їх з експлуатації, представників провідних профільних інститутів України та НАЕК «Енергоатом».

Серед учасників чинне місце займають експерти Чорнобильської АЕС — станції, яка стала першою і залишається єдиною в Україні, що знаходиться у стані зняття з експлуатації.

Коментуючи семінар, офіцер МАГАТЕ, експерт з безпеки поводження з відходами Владан Любенов (Vladan Ljubenov) наголошує, що у світі зараз збільшується кількість проектів зі зняття з експлуатації і багато з них прямують до свого завершення. Саме тому важливим є обмін досвідом, дискусія стосовно підходів та проблем щодо визначення кінцевого стану об'єктів та шляхів його досягнення.

За словами екперта, МАГАТЕ є міжнародним центром регулювання усієї діяльності, яка стосується зняття з експлуатації та ядерної безпеки. Наразі існує багато стандартів МАГАТЕ, що були розроблені 10-15 років тому. Усі ці стандарти зі зняття з експлуатації, визначення кінцевого стану, звільнення від регулюючого контролю матеріалів та майданчиків знаходяться на стадії перегляду. Через це подібні семінари дуже важливі для МАГАТЕ — вони дозволяють отримувати нову інформацію та моніторити нинішній стан справ у даній темі. У процесі Агентство оновлює свої стандарти, допомагає країнам-членам МАГАТЕ безпечно знімати з експлуатації їх ядерні установки та звільняти матеріали від контролю.

29 серпня учасники семінару відвідали промисловий майданчик ЧАЕС, зокрема об'єкти, що пов'язані зі зняттям з експлуатації: машинний зал, де зараз ведеться демонтаж обладнання, а також заводи з поводження з твердими та рідкими радіоктивними відходами.

Семінар проходить у рамках проекту співробітництва RER9150 «Покращення можливостей ефективної реалізації великих поточних проектів з виведення з експлуатації та поводження з відходами шляхом мінімізації ризиків на основі ініціатив та можливих синергій».

(джерело: chnpp.gov.ua)

 
Сейчас 134 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua