Чеське весілля в українському стилі – це завершальна частина трирічного проекту MADE IN SLAVUTYCH, який мисткиня Катержіна Шеда реалізує в Україні з 2015 року. Сорок чотири мешканці міста Славутич поїдуть до Чеської республіки, в якій проведуть цілий тиждень. З 23 по 29 жовтня 2017 року вони відвідають Брно, Прагу та Їглаву, мешкатимуть у чеських та українських родинах. Мешканці Славутича стануть також гостями на весіллі чеської пари, яка прийме запрошення Катержіни Шедої і одружиться 25 жовтня у Брно.

Головна тема проекту MADE IN SLAVUTYCH – подолання кордонів і вирішення проблем, які з цим пов’язані. Тому авторка змусила мешканців міста, яке виникло після евакуації людей, що постраждали при аварії атомного реактору в Чорнобилі, щоб вони 3 червня 2017 року послали найбільшу групову заявку на візу до Чеської республіки, і таким чином потрапили до Книги рекордів Гіннеса.

Під час святкування дня міста із кожної сотні учасників було обрано одну людину, яка разом із партнером отримала офіційне запрошення на культурну акцію в Чеській республіці. Сорок чотири мешканці Славутича приїдуть до Брна 23 жовтня 2017 року, потім 27 жовтня відвідають МФДФ у Їглаві, а останні два дні проведуть у Празі.

Мета цієї акції однак не в презентації якогось чеського міста чи історичних пам’яток. Ключова думка – створення акції, від якої у мешканців України залишився б справді нетрадиційний спогад. Щоб вони відправилися в подорож, після якої матимуть відчуття, що Україна справді стала частиною однієї «родини», подорож, після якої у них виникло б переконання, що навколишні країни цікавляться їхнім життям і культурою і не сприймають їх лише як дешеву робочу силу. Тому авторка проекту обрала формат ВЕСІЛЛЯ, бо це подія, яка об’єднує людей на все життя і є символом нового спільного шляху.

Катержіна Шеда за допомогою публічного запрошення намагається знайти чеську пару, яка хоче одружитися незвично і хоче зробити це 25 жовтня 2017 року у Брно. Вона пропонує молодятам унікальну можливість прожити чеське весілля в українському стилі: весільне запрошення двома мовами, 44 гості прямо з України, перекладач, весільні подарунки, українська кухня, весільний торт, традиційний одяг, оформлення святкового транспорту (український автобус), фотограф і весільний фотоальбом та репортаж на місцевому українському телебаченні. Як головний бонус – ВЕСІЛЬНА ПОДОРОЖ НЕ ЛИШЕ ДО ЇГЛАВИ.

Запрошення для пари, що хоче мати нетрадиційне весілля, та для українських родин, що проживають у Празі і Брно та хотіли б розмістити гостей зі Славутича, все ще триває.

Дерево зі Славутича ростиме у Брно!

Останні учасники поїздки до Чехії, яка стане завершальним етапом проекту MADE IN SLAVUTYCH і відбудеться з 23 по 29 жовтня 2017 року, визначилися «в останній момент». Головна натхненниця проекту Катержіна Шеда повезе українських гостей на чеське весілля, тож вирішено було провести конкурс-розіграш серед пропозицій найоригінальнішого і найсимволічнішого весільного подарунка.

Серед пропозицій були: політ на повітряній кулі, вишитий рушник і вишиті сорочки, відео про традиційне українське весілля, весільна подорож до Карпат, 3D привітання, український коровай і український президент, сервізи та чарки з українськими орнаментами.

Перемогла ідея Вікторії Надточей – привезти зі Славутича і посадити у Брно дерево, що ростиме разом із новоствореною родиною. Катержіна Шеда оцінила символічне значення цього подарунка і важливий факт, що у Брно надовго залишиться якась річ зі Славутича.

Команда активно готується до поїздки і до центральної акції – чеського весілля в українському стилі!

Зв’язатися з нами можна за електронною адресою Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .

Акція є частиною Днів української культури, які організує Українська ініціатива в Брні.

Проект узяв під свій патронат мер міста Брна Петр Вокржал, його також підтримали:

Міністерство культури Чеської республіки, Чеський центр у Києві, Місто Брно, Місто Славутич, Українська ініціатива Південної Моравії, Українсько-Європейська перспектива, Фестиваль документальних фільмів «86», МФДФ Ї.глава, Чеський центр у Празі та інші.

Старовойтова Арина

Сейчас 84 гостей онлайн
Hosting Ukraine
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua