Добро пожаловать на Блог SlavBoard - лучшее место для творческих людей, желающих высказать свои мысли вслух.
Понедельник, 20 Август 2018
Размер текста
   

Чеське весілля в українському стилі – це завершальна частина трирічного проекту MADE IN SLAVUTYCH, який мисткиня Катержіна Шеда реалізує в Україні з 2015 року. Сорок чотири мешканці міста Славутич поїдуть до Чеської республіки, в якій проведуть цілий тиждень. З 23 по 29 жовтня 2017 року вони відвідають Брно, Прагу та Їглаву, мешкатимуть у чеських та українських родинах. Мешканці Славутича стануть також гостями на весіллі чеської пари, яка прийме запрошення Катержіни Шедої і одружиться 25 жовтня у Брно.

Головна тема проекту MADE IN SLAVUTYCH – подолання кордонів і вирішення проблем, які з цим пов’язані. Тому авторка змусила мешканців міста, яке виникло після евакуації людей, що постраждали при аварії атомного реактору в Чорнобилі, щоб вони 3 червня 2017 року послали найбільшу групову заявку на візу до Чеської республіки, і таким чином потрапили до Книги рекордів Гіннеса.

Під час святкування дня міста із кожної сотні учасників було обрано одну людину, яка разом із партнером отримала офіційне запрошення на культурну акцію в Чеській республіці. Сорок чотири мешканці Славутича приїдуть до Брна 23 жовтня 2017 року, потім 27 жовтня відвідають МФДФ у Їглаві, а останні два дні проведуть у Празі.

Мета цієї акції однак не в презентації якогось чеського міста чи історичних пам’яток. Ключова думка – створення акції, від якої у мешканців України залишився б справді нетрадиційний спогад. Щоб вони відправилися в подорож, після якої матимуть відчуття, що Україна справді стала частиною однієї «родини», подорож, після якої у них виникло б переконання, що навколишні країни цікавляться їхнім життям і культурою і не сприймають їх лише як дешеву робочу силу. Тому авторка проекту обрала формат ВЕСІЛЛЯ, бо це подія, яка об’єднує людей на все життя і є символом нового спільного шляху.

Катержіна Шеда за допомогою публічного запрошення намагається знайти чеську пару, яка хоче одружитися незвично і хоче зробити це 25 жовтня 2017 року у Брно. Вона пропонує молодятам унікальну можливість прожити чеське весілля в українському стилі: весільне запрошення двома мовами, 44 гості прямо з України, перекладач, весільні подарунки, українська кухня, весільний торт, традиційний одяг, оформлення святкового транспорту (український автобус), фотограф і весільний фотоальбом та репортаж на місцевому українському телебаченні. Як головний бонус – ВЕСІЛЬНА ПОДОРОЖ НЕ ЛИШЕ ДО ЇГЛАВИ.

Запрошення для пари, що хоче мати нетрадиційне весілля, та для українських родин, що проживають у Празі і Брно та хотіли б розмістити гостей зі Славутича, все ще триває.

Дерево зі Славутича ростиме у Брно!

Останні учасники поїздки до Чехії, яка стане завершальним етапом проекту MADE IN SLAVUTYCH і відбудеться з 23 по 29 жовтня 2017 року, визначилися «в останній момент». Головна натхненниця проекту Катержіна Шеда повезе українських гостей на чеське весілля, тож вирішено було провести конкурс-розіграш серед пропозицій найоригінальнішого і найсимволічнішого весільного подарунка.

Серед пропозицій були: політ на повітряній кулі, вишитий рушник і вишиті сорочки, відео про традиційне українське весілля, весільна подорож до Карпат, 3D привітання, український коровай і український президент, сервізи та чарки з українськими орнаментами.

Перемогла ідея Вікторії Надточей – привезти зі Славутича і посадити у Брно дерево, що ростиме разом із новоствореною родиною. Катержіна Шеда оцінила символічне значення цього подарунка і важливий факт, що у Брно надовго залишиться якась річ зі Славутича.

Команда активно готується до поїздки і до центральної акції – чеського весілля в українському стилі!

Зв’язатися з нами можна за електронною адресою Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .

Акція є частиною Днів української культури, які організує Українська ініціатива в Брні.

Проект узяв під свій патронат мер міста Брна Петр Вокржал, його також підтримали:

Міністерство культури Чеської республіки, Чеський центр у Києві, Місто Брно, Місто Славутич, Українська ініціатива Південної Моравії, Українсько-Європейська перспектива, Фестиваль документальних фільмів «86», МФДФ Ї.глава, Чеський центр у Празі та інші.

Старовойтова Арина

Сейчас 216 гостей онлайн
Hosting Ukraine

 

Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 218242822234
www.megastock.ru
Внимание! Использование материалов Slavutich Board разрешается только при условии ссылки на www.slavboard.com.ua